Letter Abroad

Letter Abroad

Hizmetimizi kullanarak Yurtdışına Mektup gönderebilirsiniz. Gönderiminiz sonrası size vereceğimiz barkod numarası ile hem ülkemizde hem gideceği ülkede takip edebilirsiniz.

          1-Yurtdışına Mektuplar İki Farklı Şekilde Gönderilir.

1-Normal PTT kurumunun RR ile başlayı TR ile biten barkod numaralarına sahip olan gönderi şeklidir. Bu gönderi şekli PTT kurumu resmi web sitesinde her ne kadar  işgünü içinde teslim süresi öngörsede uygulamada çok daha fazla sürmektedir. Bu durum sizleri yanıltmasın. Neden olarak Varış ülkelerinin pandemi sürecindeki tutumları mazaret gösteriliyor.

2-Turpex Tipi gönderim şeklidir ve kesinlikle tavsiye edeceğimiz gönderi şeklidir. Dünyanın her yerine 3-5 İş günü içinde teslim ediliyor. Yine PTT kurumundan alınan hizmet gönderim sonrası tüm takip aşaması PTT kurumu resmi eb sayasından yapılır. Takip için PTT kurumu sayfasına gitmek zorunda değilsiniz. Sitemize giriş yapıp Gönderilenleri tıkladığınızda ilgili mektubun karşısındaki araç simgesine tıklayarakta anında sorgulama yapabilirsiniz. Turpex uçakla yapılan gönderidir. Gönderimden önce sitemiz canlı desteği ile mutlaka bilgi alışverişi yapınız.

      2-Yurtdışına Mektupla birlikte fotoğrafta gönderilirmi?

Yurtdışına ve özellikle dünyanın her yerindeki cezaevlerine mektup resim ve kartpostal da ekleyebilirsiniz. Ancak kitap tavsiye edilmez. Her ülke değil ama bazı ülkeler problem yapabiliyorlar. Yurtdışına Mektuplarda özellikle cezaevlerine gönderilenlerde sayfa sayı sınırı yoktur. Fotoğralarda sayı sınırı yine yoktur.Dilediğiniz kadar içerik ekleyebilirsiniz.

3-Yurtdışına Mektup Yazarken Türkçe Kullanabilirmiyim?

Evet Yurtdışına Mektuplarda Anadilinizi kullanabilirsiniz. Yaklaşık 10 yıldır Yurtdışına Mektup göndermekteyiz ve Dil sorunu nedeniyle hiç bir mektup geri dönmedi. PTT kurumunun resmi web sitesine Burayı tıklayarak ulaşabilir ve arklı bilgiler öğrenebilirsiniz. Burayı tıklayarak web sitemize giriş yaparak Yurtdışına Mektup gönderebilirsiniz. Yurtdışına Mektubunuz eğer Cezaevine gidiyorsa ve mektupta neler yazılır öğrenmek isterseniz Burayı tıklayın kesinlikle yardımcı olacaktır. Fotoğraf eklemek konusunda kararsız kalırsanız Burayı tıklayın.