Cezaevine Nasıl Kitap Gönderebilirim?

Cezaevine Nasıl Kitap Gönderebilirim?

Cezaevine Kitap Nasıl Gönderilir?

ÖNEMLİ: ŞU AN CEZAEVLERİ İÇİN HER MEKTUBA 2 KİTAP ÜCRETSİZ OLARAK MEKTUBUNUZA EKLEYEBİLİRSİNİZ. KİTAPLAR 40 TL DEN SATILAN KİTAPLARDIR. 

Cezaevine Kitap göndermek istiyorsunuz yakınınıza ama ya zaman bulamıyorsunuz ya da nasıl gönderileceğini bilmiyorsunuz. O zaman bugün şanslı gününüzdesiniz. Hem kitap için hiçbir ücret ödemeden hemde oturduğunuz yerden kalkmadan Cezaevine Kitap nasıl gönderilir gösterelim. 

1- Cezaevine Kitap Nasıl Gönderilir?

Tam 10 yıldan bu yana internet üzerinden mektup resim ve kartpostal gönderimi yapmaktayız. Yazdığınız mektuplar kağıtlara basılarak diğer içeriklerle birlikte zarfa konulur ve PTT ile alıcıya ulaştırılır. Bu 10 yıllık mektup hayatımızda hizmetimiz çok gelişti. Yeni htiyaçlara göre şekillendi. Bu ihtiyaçlardan biride Cezaevine Kitap göndermek oldu. Adalet bakanlığının Cezaevlerine Kitap gönderin kampanyasına destek olmak amacıyla Cezaevlerine Kitap göndermeye başladık.

Sayfamızda nasıl mektup gönderildiğini öğrenmek için  Buradan bilgi alabilirsiniz.

Öncelikle buraya tıklayarak websitemizden üyelik girişi yapınız. Daha sonra Mektup Oluştur butonuna tıklayarak yeni mektup oluşturun. Aşağıdaki görselde de gördüğünüz gibi Kitap Ekle butonuna tıklayarak kitap ekleyebilirsiniz. İşte bu kadar kolay!

 

cezaevi, kitap, mektup, fotoğraf göndermek, cezaevinemektupgonder

2- Mektupla Birlikte Cezaevine Kitap Kabul Ediliyor mu?

Mektup ile birlikte kitabı ve diğer içerikleri aynı zarfa koyup gönderdiğimizde, bir çok cezaevi kabul ediyor ama azda olsa bazı cezaevleri mektup zarfı içinde kitap olduğunda geri dönderme ihtimali oluyor. Bu ihtimali Mektubu ayrı Kitabı ayrı paketleyip aynı torbada göndererek çözümledik. Bu nedenle mektuba eklenmiş kitap varsa gönderim şekli sadece APS ve APS kargo olabilir. İadel Taahhütlü ve Takipli gönderi şekli uygun değildir. Bu sistemle 2 Yıldan fazla süredir onbinlerce kitap gönderdik. Hiç sorun yaşanmadı.

3- İstediğim Kitabı Sipariş Edebilir miyim?

Sistemimizde bulunan yüzlerce kitaptan birini ücretsiz hemen mektubunuza ekleyebileceğiniz gibi bizden ücretli olarak istediğiniz kitabı temin etmemizide isteyebilirsiniz. Sistemimize eklediğimiz kitapların orada olma amacı, üyelerimizin her mektupla birlikte yakınlarına birde kitap gönderebilmelerini sağlamaktır. Her hafta mektup yazan üyelerimiz birde kitap gönderdikleri zaman cezaevindeki yakınlarına bir hafta boyunca ciddi bir moral motivasyon katacaktır.

4- Yasaklı Kitaplar Cezaevlerine Gönderilir mi?

Arkadaşlar piyasada on binlerce yasaklı kitap var ve bu yasaklı kitapları her kurum kendi arasında farklı değerlendiriyor. Bizler mümkün olduğunca dikkatli davranıyoruz. Böyle olmasına rağmen gönderdiğimiz on binlerce kitaptan sadece birisi yasaklı olması nedeniyle alıcıya teslim edilmedi. Alıcıya, adına gelen kitabın teslim edilmeyeceğini, bu durum sonucu yasal haklarını kullanıp kullanmayacağı soruldu. Alıcı öneminin olmadığını belirtip teslim edilmemeyi kabul etti. Yasaklı kitap olsa bile yaşanabilecek durum maximum bu şekildedir. Sanıyoruz buraya kadar verdiğimiz cevaplar Cezaevine kitap nasıl gönderilir sorusunu tamamen aydınlattı.

Buradan kolayca panelimize giriş yapın ve Cezaevine Kitap gönderin.